Cytologia – czy już się zbadałaś?

with Brak komentarzy

Kobiety odkładają swoje życie

Czy pamiętasz kiedy ostatnio zrobiłaś sobie cytologię? W czasach pandemii na pewno trudniej jest Ci się zdecydować na badania profilaktyczne. Pamiętaj jednak, że bez względu na powód, zaniedbania w każdym aspekcie Twojego zdrowia będą przekładać się na Twoje dalsze życie. Cytologię możesz zrobić niezależenie od wprowadzonych restrykcji. A jeżeli odkładałaś ją od dłuższego czasu....to nie ma na co czekać! To może być ostatni moment.

Pamiętaj!  Cytologia jest badaniem prostym, szybkim i bezbolesnym. Warto to robić przynajmniej raz w roku. W natłoku obowiązków, codziennych zajęć i „pilnych” spraw do załatwienia często wizytę u ginekologa odkładamy na później. A przecież nasze zdrowie, to także zdrowie naszych bliskich. Dlatego gorąco zachęcam – dziewczyny badajcie się !

Cytologia ratuje życie

Wystarczy jednak poświęcić tylko 20 minut raz w roku i zapewnić spokój nie tylko sobie, ale i całej swojej rodzinie. Badanie cytologiczne jest szybkie i bezbolesne. Umożliwia wykrycie raka szyjki macicy w początkowym stadium. Trzeba pamiętać, że nieprawidłowy wynik cytologii nie świadczy od razu o raku szyjki macicy. Sygnalizuje jednak o zwiększonym ryzyku, co jest dla nas sygnałem, aby jak najszybciej umówić się na wizytę w gabinecie ginekologicznym. Nie bójcie się tej  wizyty, nie odkładajcie jej "na potem". Każda z nas ma dla kogo i po co żyć 🙂

Pozdrawiam!
Kasia Galica

 

Zostaw Komentarz